Het Zaantheater – Waar verschillende culturen samenkomen
Op vrijdag 13 november vindt in het Zaantheater het Divali Event 2026 plaats. Divali, ook wel het lichtjesfeest genoemd, staat wereldwijd symbool voor hoop, licht, verbondenheid en overwinning. Het is een feest dat mensen samenbrengt en in het teken staat van nieuwe mogelijkheden, verbondenheid en het ontdekken en delen van elkaars cultuur.
De Indian Light Foundation brengt mensen met verschillende achtergronden samen en biedt ruimte voor ontmoeting, verbinding en culturele uitwisseling. Ontdek traditionele dans, muziek en theater in onze kleine zaal en geniet van een hapje en leuke activiteiten buiten de zaal.
Daarnaast vindt op woensdag 18 november Kelapa Muda plaats, een bijzondere voorstelling over afkomst, identiteit, thuisgevoel & geschiedenis die ons verbindt. Drie theatermakers van Molukse afkomst – Joenoes Polnaija, Tara Hetharia en Jefta Tanate – delen hun persoonlijke verhalen. Met muziek, rituelen en beweging nemen zij je mee in 75 jaar Molukse geschiedenis in Nederland. Een voorstelling over familie, identiteit, verbondenheid en de vraag: waar voel je je thuis?
Vanaf 19.30 uur ben je welkom in onze foyer voor livemuziek van Wim Lohi en een heerlijk Indonesisch hapje van de Keuken van Von.
Als Zaantheater zijn we trots dat we verschillende culturen een podium kunnen geven. Een plek waar culturen, elkaar ontmoeten en verbinding ontstaat. We zien je graag in het Zaantheater!
Ontdek cultuur – Iedereen is welkom